GAMZE’NİN CİMRİLİĞİ

Gamze cimri ve çok kötü bir kalpe sahipti. İnsanlara iftara atar, onları zor duruma düşürtecek şeyler yapardı. İnsanları da hiç sevmezdi. Her zaman boş yere kavga çıkartıyordu. Bir gün Gamze okulda kalemini kaybetti. Sınıftaki herkeze o kalemimi bulun yoksa her birinizi teker teker döverim. Sınıftaki herkez Gamze’den korktukları için kalemi aramaya başladılar.

Gamze bir süre sonra kalemini kitabın arasında buldu. Şimdi öğrencilere kalemini bulduğunu söylerse utanca düşerdi. Ve bir fikir buldu. Gidip kalemi başka birinin kitabının arasına koydu.

Sonra her sırayı dolaştı ve şöyle dedi “o kalemi birinin eşyasının arasında bulursam onu çok kötü yapacağım haberi olsun”. Sonra kalemi koyduğu yerden çıkardı. Ve hemen kalemi bulduğu kitabın sahibi Esma’yı dövdü. Kız çok üzülmüştü.

Sonra çıkışta Esma’nın evinden gidilen yoldan gitti. Ona küfür etti. Saçını çekti ve iftiralar attı. Daha sonra yolları ayrıldı. Ve Gamze yolda yürürken uyuşturucu bağımlıların önünden geçti. Uyuşturucu bağımlıları Gamzeyi alıp karanlık bir yere götürdü. Kız çok korkuyordu. Dersi dinlemediği için polisin numarası aklına gelmedi sonra aklından 155 numarası geçti. Okula telefon getirmek yasaktı. Ama Gamze’nin söz dinlediğimi vardı. Hemen ilk polisi sonra annesini aradı. Polisler uyuşturucu bağamlılarını yakaladılar. Gamze sağ salim eve döndü ve artık bir ders çıkarmıştı. Kimseye olumsuz şeyler yapmayacaktı. Esmadan özür diledi.

KARAKTERLER: Esma, Gamze
YER: Okul
OLAY: Gamze’nin cimriliği
SONUÇ: Gamze iyi biri oluyor

* Cümlelerde düzeltme yapılmamıştır. Bununla birlikte “Sınıftaki herkese “o kalemimi bulun yoksa her birinizi teker teker döverim”” cümlesiyle kast edilenin “Sınıftaki herkese “o kalemimi bulun yoksa her birinizi teker teker döverim” dedi” olduğu sanılmaktadır.